Genel

Yeni Volkswagen Golf’ün tarihi belli oldu

Sekizinci jenerasyon Volkswagen Golf’ün gelişiminde bazı pürüzler var. Yazılım sorunları nedeniyle tanıtımı geciken otomobilin, normal şartlarda Eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyordu. Popüler hatchback modelinin lansmanı yaşanan problemler nedeniyle yaklaşık bir ay kadar ertelendi.

Automotive News Europe’a konuşan Volkswagen yöneticileri, Golf VIII’in tanıtımının Ekim ayında yapılmasının planlandığını açıkladı. Yeni Golf’ün üretiminin ise bu yılın üçüncü çeyreğinin bitiminde başlayacağı belirtildi.

Automotive News’in haberinde, Volkswagen’in en çok satan aracının sekizinci jenerasyonunun barındıracağı özelliklerden de bahsedildi. Otomobilin standart versiyonunun, LED ön farlar, tamamen dijital bir gösterge paneli, şeritte tutma asistanı ve 8.25 inçlik bir dokunmatik ekranla geleceği açıklandı. Ayrıca VW’nin yazılım ekibinin başını ağrıtan otomatik güncelleme özelliğine sahip bilgi eğlence sisteminin de standart olarak sunulacağı belirtildi.

Volkswagen patronu Juergen Stackmann, Şangay Otomobil Fuarı’nda konuştuğu Automotive News ekibine Golf 8’in Şubat 2020’de satışa çıkacağını belirtmişti. İlk olarak Alman pazarında satışa sunulacak araç daha sonra Avrupa pazarına açılacak. Bu erteleme Volkswagen’in üretim rakamlarını da etkileyecek. 2019 bitmeden önce 80.000 adet Golf 8 üretmeyi planlayan firma, bu tahminini 10.000 üniteye çekmiş durumda.

Performans versiyonları GTI ve R modellerinin de 2020’de yollara çıkması planlanıyor. İddialara göre VW, Golf R’a 400 bg’lik Plus türevi eklemeyi düşünüyor.

İlgili Konular

Bir yanıt yazın

Buna da bak
Kapalı
Başa dön tuşu