FeaturedGenelHaberlerÖne Çıkan

2017 Yeni BMW 5 Serisi

BMW 5 serisi son olarak 2011 yılında F10 kasasını piyasaya sürmüş, 2014 yılında ise az da olsa makyajladığı yeni kasasını kullanıcılar ile buluşturmuştu. 6 yıl sonra yani 2017 yılında BMW yeni 5 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Halen son test aşamasında olan modelin bazı fotoğraflarının ve özelliklerinin sızması, şimdiden BMW hayranlarını heyecanlandırmışa benziyor.

Yeni BMW 5 Serisi’nde Neler Değişiyor?

BMW yeni çıkartacağı 5 serisinde teknoloji, güvenlik, yakıt tüketimi ve konforu ön plana çıkartacağını belirtti. Yeni modelin çıkış tarihinin Mercedes-Benz E Serisinin çıkış tarihine olan yakınlığı ise dikkatlerden kaçmadı. BMW yeni 5 serisini tüm kullanıcılar için çıkartacak.

bmw-5-series-web-exclusive-601

Yeni 5 serisi yakıt tüketimi düşünenler için 1.5 litrelik benzinli ve dizel seçenekleri ile gelecek. Bu motorlar bir önceki nesil BMW 1.6 litrelik motorları ile aynı güce sahip olup, 3 silindirli ve daha az yakıt tüketmekte. Ağırlığı azaltılacak olan yeni model, bu motorlar ile kullanıcılara performanstan ziyade sadece yakıt ekonomisi verecekmiş gibi duruyor. Aynı zamanda yeni 1.5 motor seçeneği sayesinde ülkemizde de BMW yeni 5 serisini almak çok daha kolay olacak.

bmw-5-series-exc-web-697

BMW perfromans severleri de unutmamış. Yeni motorlarının hepsinde güç arttırımına giden BMW, yeni 5 Serisinde kasasını da hafifleterek bir önceki versiyonuna göre çok daha hızlı olacak. BMW yeni M5 modelin de 40 beygir gibi bir arttırıma gidiyor. 4.4 V8 motora sahip olan M5, yeni modeli ile daha da hızlacağa benziyor. Otomobilin hafifleyeceğini de göz önününde bulundurursak, yeni M5’in rakiplerini bir hayli zorlayacağını söylemek mümkün. Ayrıca 5.50 d versiyonunda da 384 beygirden 400 beygire çıkacağı söylentiler arasında. Biliyorsunuz ki bu model 3.0 cc turbo dizel bir motor ve bir önceki versiyonun da 3 adet turbo bulunmaktaydı. Bu motoru ile rakibi olan Mercedes-Benz E serisine 87 beygirlik bir fark atacak gibi duruyor.Bakalım yenisin de ne gibi farklılıklar olacak. Ek olarak yeni BMW 5 Serisinde elektrikli motora sahip modeller de bulunacak. Bu modeller de elektrikli motor ile benzinli motor yan yana kullanılacak. İ8 modelinin çok ses getirmesinden esinlenilerek yapılacak olan bu yeni tasarımda, yakıt ekonomisi ve performans iç içe olacak.

Yeni BMW 5 Serisi, yeni 7 Serisinin sahip olduğu bazı teknolojik donanımlara da sahip olacak. En başta laser Light far sistemi ile yenilenecek olan yeni BMW 5 Serisinin farları, buna ek olarak far asistanı özelliğine de sahip olacak. Yeni BMW 5 Serisini Bi-Xenonsuz yada Laser Lightsız almak imkansız olacak. Ayrıca yeni BMW 5 Serisinde kullanılacak bütün ışıklar da LED olacak. Bu sayede hem enerji verimliliği sağlanacak hem de daha fazla bir aydınlatma olacak. Yeni BMW 5 Serisinde otoban asistanı denilen yeni bir teknoloji olması da bekleniyor. Bu sayede 130 km/s hızın altındaki süratlerde otobanlarda otomobil sizin için aracı yönetebilecek. Fakat bu sistemin yeni 5 Serisine yetişip yetişemeyeceği ise hala bilinmiyor.

 

 

 

 

İlgili Konular

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu