GenelHaberlerTeknoloji

iPhone 6 belli oldu

Apple’ın bu yılın sonlarına doğru tanıtacağı yeni nesil mobil cihazı iPhone 6 ete kemiğe büründü. Sızıntılara göre iPhone 6’nın ekran boyutunun büyüyebilir.

Apple‘ın iPhone 5s‘i tanıtmasından uzun bir süre geçtikten sonra gözler yeni nesil iPhone‘a çevrilmişti. Bu süre zarfı içerisinde iPhone 6 ile ilgili sızıntı haberleri gelmiş ve Apple’ın daha büyük ekranlı bir iPhone ile karşımıza çıkacağı iddia edilmişti. iPhone 6’nın daha büyük bir ekrana sahip olacağı yönündeki iddialar kılıflarının sızmasından sonra daha da şiddetlenmişti.

Geçtiğimiz yıllarda tek elle kullanım kolaylığının olması için ekran boyutunubüyütmeyen Apple’ın, bu politikasından taviz vereceği ancak cihazınaçma/kapama tuşunu yan tarafa alarak bu kolaylığı yine sağlayacağı söyleniyordu. Son gelen sızıntılarda bu söylentileri doğrular cinsten.

Açma/Kapama tuşu yan tarafta olabilir

Macitynet.it ve Nowhereelse.fr sitelerinin yeni sızdırmış olduğu iPhone 6 görselleri büyük bir ekrana sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Sızın görsellerdeki cihazın açma/kapama tuşunun alışılımışın dışına çıkılarak yan tarafta olması ve daha ince bir yapıya sahip olması bu zamana kadar çıkaniPhone 6 söylentilerini doğruluyor.

İlgili Konular

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu