Volkswagen

Vosvos satış fiyatı belli oldu

Otomobil tarihinin en köklü ve başarılı modelleri arasında yer alan “Kaplumbağa”nın torunu The Beetle, Türkiye’de satışa sunuldu

Volkswagen’in retro modeli The Beetle biraz gecikmeli de olsa ülkemizde satışa sunuldu. Daha önce nisan ayında geleceği açıklanan yeni Kaplumbağa’da 1.2 lt 105 HP ve 1.4 lt 160 HP benzinli TSI motor seçenekleri sunulurken, 1.2 lt’lik versiyonda hem manuel hem otomatik, 1.4 lt’lik versiyonda ise sadece otomatik şanzıman tercih edilebiliyor. Yuvarlak farları, şişkin çamurlukları ve karakteristik motor kaputuyla atasını yad eden The Beetle, daha keskin ve basık tavanıyla artık daha dinamik bir otomobil görünümü sunuyor. 1.2 lt’lik motorda Beetle ve Design adlı iki donanım seçeneği sunulurken, 1.4 lt’lik versiyonda sadece Design paketi mevcut.

Baz donanım seviyesi Beetle’da ABS, ESP, elektronik diferansiyel kilidi, yokuş kalkış desteği, ön ve yan havayastıkları, 16 inçlik alaşım jantlar, elektrikli yan aynalar, manuel klima, hız sabitleyici ile ön ve arka park sensörü gibi özellikler standart olarak sunulurken, üst paket olan Design’da 17 inçlik alaşım jantlar, çift bölgeli otomatik klima, ambiyans aydınlatması, çok fonksiyonlu direksiyon, ilave gösterge, 6.5 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence ekranı, krom karoser eklentileri gibi daha çok konfor ve tasarıma yönelik özellikler standart. Yeni Beetle’ın başlangıç fiyatı 22.900 Euro+690 TL iken, en üst versiyonda fiyat 31.400 Euro+834 TL.

İlgili Konular

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu